İngiltere A1 Sertifikası

İngiltere A1 sertifikası alarak aile birleşimi vizesine başvuru yapılabilmektedir. İki yıllık evliliği olan fakat İngiltere oturumu bulunmayan eşlerden birisi için yapılan bu başvurularda ilk olarak A1 sertifikası istenmektedir.

İngiltere A1 Sertifikası

İngiltere A1 Sertifikası

A1 sertifikası, standart bir seviye olarak bilinmemekle beraber IELTS Life Skills sınavından başarılı bir sonuç elde etmeyi gerektirmektedir. A1 seviyesine ek olarak konuşma ve dinleme becerilerinin daha iyi seviyede olması beklenmektedir.

İngiltere A1 sertifikası ile birlikte aile birleşimi vizesi dışında herhangi bir vize başvurusunda bulunulmamaktadır. Bu nedenle sertifikanın yapıldığı sınav, aile birleşimi sınavı olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır.

İngiltere A1 Sertifikası Nasıl Alınır?

A1 sertifikası almak için öncelikli olarak bu sertifikaların verilmiş olduğu kurslara başvuru yapılması gerekmektedir. Vize için alınacak sertifikaların yalnızca konsolosluk onaylı dil merkezlerinden alınması gerekmekte olup diğer sertifikaların herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır.

Sınav içeriğinde bulunan dinleme ve konuşma aşamaların geçilmesinden sonra A1 sertifikası almak mümkün olmaktadır. Fakat sınavların yeterli puanlarla geçilmiş olması vize için yeterli olmamakta, diğer şartların da eksiksiz bir biçimde sağlanması gerekmektedir.

Sertifika Ne Kadar Sürede Alınır?

A1 sertifikası alınma süresi sınav başvuru tarihinden itibaren ortalama on gün olarak bilinmektedir. Sınava başvuru yapılmasından sonra en erken üç gün içerisinde sınav yapılmaktadır. İstanbul ve Ankara illerinde ise 24 saat içerisinde de sınav yapılması mümkün olmaktadır.

Sınavları sonuçlanması için bekleme süresi olarak bilinen zaman dilimi de 7 gün ile 10 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle başarılı bir sınav geçiren adayın sertifika alma süresi, on gün olarak bilinmektedir.

İngiltere A1 Sınav İçeriği Nasıldır?

A1 sertifikası sınav içeriği temel İngilizce kelimeleri ile anlaşılır ifadelerde bulunulmasını değerlendirecek şekilde hazırlanmaktadır. Bu kazanımın hem yazılı hem de sözlü olarak değerlendirilmesi yapılmakta olup sınav sonucunda ortak bir kanaate varılmaktadır.

A1 sertifikası almak için sınava giren kişilerin bu süre içerisinde göstermiş oldukları performans sonrasında ilgili kurul tarafından puanlamalar incelenmekte olup, sertifika almaya hak kazanma durumu beyan edilmektedir.

İngiltere akademi sizlere bu sertifikayı almakta yardımcı oluyor.