İngiltere Yerleşim Vizesi işlemleriniz tüm titizlikle vize danışmanlarımız tarafından hazırlanmakta olup vizenizi sorunsuzca alabilirsiniz. Gerekli evrak listesi tarafımızca sağlanmakta olup evrakların ardından tüm düzenleme işlemleri randevu alımı yine sizin adınıza yapılır ve size sadece dosyayı vize başvuru merkezine teslim etmek kalır.

 

Birleşik Krallık’ta Yerleşim Evlilikleri için Vize

Yerleşim eşi vizesi, bir İngiliz vatandaşı ya da Birleşik Krallık’taki yasal daimi vatandaşa evlenme nedeniyle İngiltere’de yaşamak isteyenler için kesinlikle gereklidir. Birleşik Krallık’ta geçici olarak ikamet etme ve çalışma izni, başvuran ve Birleşik Krallık temsilcisi Birleşik Krallık Sınır Kurumu tarafından kurulan ve göçmenlik sistemini yönetmekten sorumlu resmi hükümet biriminin karşıladığı sürece yabancı eşe verilebilir.

AEA / AB üyesi olmayan ülke vatandaşları, İngiltere Konsolosluk, Büyükelçilik veya Daimi Komisyona daimi ikamet yerleri üzerindeki yargı yetkisine sahip bir başvuru göndererek bir İngiltere vizesi vizesi başvurusunda bulunabilirler. Bu kategorideki başarılı başvuranların başlangıçta iki buçuk yıldır geçerli olmak üzere Birleşik Krallık’ta zorunlu dönemin bitiminden kısa bir süre önce bir uzantı başvurusunda bulunma seçeneği (daha fazla kalma veya FLRm) için bir çoklu giriş vizesi veya giriş iznine sahip olacaklardır .

Halen İngiltere’de altı aydan daha uzun süre geçerli olan, örneğin çalışma iznine veya öğrenci vizesine sahip olan bir yabancı vatandaşın, Birleşik Krallık’tan bir eş vizesine başvurmaları uygun olabilir. Bu, ayrıca, niyetli eşini evlendirmiş ve evliliklerine dayanarak İngiltere’de daimi olarak kalmaya çalışan uzlaşmacı nişanlısı vize sahipleri için de geçerlidir. Göç süreci, daha önce Birleşik Krallık Sınır Kurumu (UKBA) olan Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenliği (UKVI) ile FLR (m) kalması için daha fazla izin için başvuruda bulunarak başlatılmıştır. Uzatma başvurusu postayla veya şahsen sunulabilir. Şahsen başvurmanın yararı, başvurunun aynı gün işleme konmasıdır (bu seçenek daha yüksek bir işlem ücreti almaktadır). Posta uygulaması, ücret daha düşük olmasına rağmen her zaman daha uzun sürmektedir.

Birleşik Krallık’ta yerleşim vizesi veya daha fazla kalma izni, Birleşik Krallık’ta uygulanırsa, yabancı koca veya eşin Birleşik Krallık’ta iki buçuk yıla kadar yaşama ve çalışma hakkını vermesi ve ikamete doğru ilk adımı kabul etmesi mümkündür (Sınırsız izin veya ILR) İngiltere’de.

İngiltere yerleşim evlilik vizesine hak kazanabilmek için hem başvuru sahibi hem de İngiltere sponsorları belirli uygunluk şartlarını yerine getirmelidir. Bu, her iki ortağın da başvuruyu desteklemek için hangi belgelerin kullanılabileceği konusunda çok düşünmesi gereken bir alandır.

Yukarıda ana hatları verilen, tüm İngiltere sponsorlarına ve yabancı eşlerine uygulanan temel uygunluk şartlarına ek olarak, ortak başvurunun yapıldığı ülkeye bağlı olarak başka ‘yerel’ gereklilikler olabilir. Ek kriterler, sağlık kontrolleri içerebilir (Filipinler, Hong Kong, Rusya, Ukrayna, Çin, Hindistan, Pakistan, Tayland, Uganda, Kenya, Gana ve diğerleri gibi bazı ülkelerde, muhtemel göçmenlerin zorunlu bir ön koşul Yerleşim vizesi için başvurmadan önce TB testi uygulayın). Yabancı eş, üçüncü bir ülkeden İngiltere’de bir evlilik vizesi için başvuruda bulunursa, bu ülkedeki uzun süreli göçmenlik statüsünü kanıtlamak için bir ikamet kartı veya çalışma izni vermesi istenecektir. Aksi takdirde, başvuranın yerleşim başvurusunu yerel İngiliz Konsolosluk, Büyükelçilik veya Yüksek Komisyona sunması için kendi vatandaşlığına geri dönmeleri istenebilir.

 

 

Eş vizesi nedir?

Birleşik Krallık evlilik vizesi olarak da bilinen bir eş vize, Birleşik Krallık vatandaşlarının Birleşik Krallık’a göç etmesini sağlar, çünkü Birleşik Krallık’ta yerleşik olan bir kişiyle (yani Birleşik Krallık’ta yerleşik olan) – yani Birleşik Krallık’ta normalde ikamet eden ve İngiltere’de ne kadar süre kalabileceklerine dair göç kısıtlamaları.

Eş vizesinde çalışabilir miyim?

Evet, vize verildikten sonra İngiltere’de çalışmak veya okumak için uygunsunuz.

Eş vizesi gereksinimleri

İngiltere eşi / evlilik vizesine hak kazanmak için aşağıdaki şartları yerine getirmelisiniz:

 • Siz ve eşiniz 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.
 • Birbirinizle tanışmış olmanız ve yasal olarak evli olmanız gerekir – bu, düzenlenmiş evliliklerin önlenmesidir.
 • Kalıcı olarak birlikte yaşamayı amaçlamalısınız.
 • Kamu fonlarını talep etmeden kendinize (ve diğer bağımlılara) destek olmak için yeterli paranız olmalıdır.
 • Sponsor iş ortağınız yılda 18.600 £ ‘dan fazla kazanmalı veya size sponsor olabilmek için yeterli birikime sahip olmalıdır. En az finansal gereksinim, bağımlı çocukları da destekliyorsa daha yüksektir.
 • Siz, eşiniz ve bağımlılarınız için uygun bir konaklama birimine sahip olmalısınız.
 • İngilizce dil gereksinimlerini yerine getirmelisiniz.

 

Eş vizesine nasıl başvururum?

Yurtdışından veya İngiltere içinden eş vizeye başvurabilirsiniz.

Eğer İngiltere’de nişanlısı vizesi, çalışma vizesi veya altı aydan uzun bir süre için geçerli öğrenci vizeniz varsa, eş vizeye girebilirsiniz.

Başvuru ne kadar sürüyor?

Bir eş vize başvurusu için ortalama işlem süresi, başvuruyu UKBA’ya verdiğimiz tarihten 2 – 12 haftadır. İşlem süreleri, uygulamanın yapıldığı ülkeye göre değişir.

 Vizeyi almam ne kadar sürer?

Yurt dışından başvurulursa, eşi vizesi başlangıçta 33 aydır verilir. İngiltere içinden başvuruyorsanız, 30 aylık bir süre için bir eş vize verilir.

Vizemi uzatabilir miyim?

Ek bir 30 aylık bir uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu, İngiltere’deki toplam sürenizi bu vizeye beş yıla kadar götürebilir. Bu noktada, hala evli olmanız ve Birleşik Krallık’ta eşinizle birlikte olmak ve bakım gereksinimlerini karşılamaya devam etmeniz koşuluyla, Belirsiz Kalmaya Devam Et (ILR) için başvurabilirsiniz. ILR’ye hak kazandıktan sonra vatandaşlığa başvurmak için İngiliz vatandaşı olarak başvurabilirsiniz.

Eş vizesi giriş izni

Birleşik Krallık vatandaşı ile olan ilişkinize dayalı olarak İngiltere’ye girmeyi düşünüyorsanız, İngiltere’ye gelmeden önce giriş izni için başvuruda bulunmalısınız.

İngiltere içinden başvuruyorsanız, başvuruda bulunduğunuz anda altı ay boyunca geçerli olan vizeye sahip olmak için İngiltere’de kalmanız gerekmektedir.

Eğer zaten Birleşik Krallık’taysanız ve başlangıçta altı aydan daha kısa bir süre için kabul edilmişseniz, örneğin bir ziyaretçi veli veya öğrenci adayı olarak giriş yaptıysanız, eşiniz vizesine geçemezsiniz.

Ortaklar için İngilizce dil gereksinimleri

Bir eş vize başvurusu olarak İngilizce konuşabileceğinizi ve anlayabileceğinizi gösterebilmelisiniz.

Aşağıdaki durumlarda İngilizce dil gereksinimini karşılamanız gerekir:

 • Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre dışındaki bir ülkenin vatandaşı iseniz; ve
 • İngiliz vatandaşı veya Birleşik Krallık’ta yerleşik bir kişi ile ilişkiliseniz; ve
 • Birleşik Krallık’a o kişinin eşi olarak göç etmek istiyorsanız.

İngilizce konuşulan bir çoğunluğun vatandaşı değilseniz veya İngilizce olarak okutulmamışsanız, onaylanmış bir test sağlayıcısından bir İngilizce sınavı geçmeniz gerekecektir.

Yurt dışından başvuruyorsanız, ülkenizde onaylı bir İngilizce sınavına girmeniz için gerekli düzenlemeleri yapabiliriz.

İngilizce dil gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın.

 

 

Nişanlılık vizesi nedir?

Nişanlılık vize kategorisi, Birleşik Krallık’ta ‘yerleşik statüsü’ olan bir kişinin nişanlarını Birleşik Krallık’ta onlara katılmaları için getirmesini sağlar. Yerleşik durum, kişinin normal olarak Birleşik Krallık’ta ikamet ettiği ve kalış süreleri boyunca göçmenlik kısıtlamaları bulunmadığı anlamına gelir.

Nişanlısı vize de genellikle ‘evlenme vizesi’ olarak adlandırılır. Nişanlı vizeleri, diğer vize kategorilerinden farklıdır; çünkü nişanlı vizesi ile başvurucu ve sponsorun başvuru yapmadan önce birlikte yaşamaları için bir gereklilik yoktur.

Birleşik Krallık’ta yaşamaya dönen bir Birleşik Krallık vatandaşı iseniz, nişanlınızla aynı anda size katılmaları için başvuruda bulunabilirsiniz.

Nişanlılık Vizesi Şartları

Nişanlılık vizesi almaya hak kazanmak için aşağıdaki kriterleri yerine getirmelisiniz:

 • Siz ve gelecekteki eşiniz en az 18 yaşında olmalısınız
 • Siz ve gelecekteki eşiniz birbiriyle tanışmış olmalısınız
 • Siz ve gelecekteki eşiniz, evlendikten sonra kalıcı olarak birlikte yaşamayı amaçlamalısınız.
 • Sizin veya eşinizin dahil olduğu herhangi bir önceki ilişkinin sona ermiş olduğunu göstermelisiniz (evli veya evli olmayan bir çift olup olmadığı).
 • Siz ve gelecekteki eşiniz, kamu fonlarını talep etmeden kendiniz (ve diğer bağımlıları) desteklemek için yeterli paraya sahip olmalısınız.
 • Nişanlınız yılda en az 18.600 £ kazanmalı veya size sponsor olabilecek tasarruflarınız olmalıdır. Çocukları da bağımlı olarak destekliyorsanız, bu mali şartın seviyesi artacaktır.
 • Sizin için, uygun eşiniz ve gelecekteki eşiniz ve bağımlılarınız olmalıdır.

İngiltere’de ne kadar kalabilirsiniz?

Nişanlısı vizesi, İngiltere’ye nişanlamanız için altı aylık bir süre için İngiltere’ye giriş yapmanızı sağlar.

Evlendikten sonra İngiltere içinden eş vizeye başvurabilirsiniz. Eş vizesi İngiltere’de çalışmanızı sağlar ve başlangıçta 30 aylık bir süre için verilecektir.

Bir eş vizede beş yıl geçirdikten sonra  , evliliğiniz devam ettiği sürece sınırsız vize başvurusunda bulunmaya hak kazanırsınız ve mali şartları yerine getirmeye devam edebilirsiniz.

Ortaklar için İngilizce dil gereksinimleri

Tüm ortaklar, eşler, sivil ortaklar ve nişanlılar, İngilizce dilini konuşabildiklerini ve anlayabileceklerini kanıtlayabilmelidir. Başvurunuzun bir parçası olarak, onaylanmış bir test sağlayıcısından bir İngilizce dil sınavını geçtiğinizi göstermek için kanıt sağlamanız gerekecektir .